O mnie

Witam Cię na moim blogu pełnym pysznych i szybkich przepisów dla całej rodziny! Inspiracją do stworzenia wirtualnej książki z przepisami była i jest dieta moich dzieci. Ja sama unikam mleka krowiego bo już od lat mam alergię na mleko krowie, która u mnie skończyła się dziecięcą astmą oskrzelową z przyczyn nietrzymania diety i niewystarczającej wiedzy na tamte czasy o alergii. Mając już bagaż doświadczeń zdrowotnych z dużą uważnością i ostrożnością rozszerzałam dietę moich dzieci prowadząc wnikliwą obserwację reakcji na potencjalne alergeny. Unikam zaleczenia problemu wolę szukać przyczyny.

Gotuję bez mleka krowiego i jaj już od 4 lat. Widzę jak bardzo przez te lata zmienił się asortyment w sklepach i dziś o wiele łatwiej można nabyć produkty bez alergenów, czy chociażby wegańskie. Początkowo było mi trudno przyzwyczaić się do innego typu gotowania, bo o ile łatwo w kuchni zastąpić mleko, o tyle z jajkiem nie jest już tak prosto. Postanowiłam zmienić myślenie i przyzwyczaić się do innej diety i ostatecznie przekułam konieczność w pasję. Jak każdej mamie zależy mi na zdrowiu moich dzieci więc staram się jak mogę, żeby zapewnić im rozwój i skutecznie walczyć z alergią.

Zapraszam Was do mojego świata pełnego smaku i szybkich przepisów bez mleka i jaj. Już od dawna marzyłam, żeby stworzyć własne miejsce w sieci i prezentować swoje przepisy. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się tutaj mój pierwszy e-book.

Prywatnie jestem mamą wspaniałych alergików Alicji i Adasia i żoną wspaniałego męża, który wspiera mnie w moich pomysłach.

 

Zapraszam Was do wspólnego gotowania!

Monika