SŁONECZNY SOS CURRY Z RYŻEM BEZ MLEKA

dnia

Rozgrzewający sos CURRY do ryżu bez mleka na pochmurną pogodę. Sos jest idealny, rozgrzewający i zapewnia nam ucztę smaku i koloru. Szybki w wykonaniu i efektowny przepis.

curry

Podaję składniki :

400 gramów mięsa z piersi indyka

Mleczko kokosowe połowa puszki

Bulion 250 ml

Przyprawy curry 3 łyżeczki

kurkuma łyżeczka

słodka papryka łyżeczka

pieprz ziołowy pól łyżeczki

sól do smaku

Papryka żółta

Cebula

2 łyżki oleju słonecznikowego

Mleko roślinne do namoczenia mięsa, dzięki temu będzie kruche

1.Pokrój indyka na cienie paski lub kawałki. Przygotuj miskę z mlekiem i umieść tam indyka. Odłóż na 10 minut. W tym czasie pokrój cebulę, paprykę żółtą i przygotuj bulion. Ja użyłam bulionu w kostce BIO. Kostkę Bio zalej ciepłą wodą i wymieszaj.

2. Na patelni rozgrzej 2 łyżki oleju słonecznikowego. Dodaj pokrojoną cebulę, przesmaż, dodaj indyka. Chwilę przesmaż indyka i posyp przyprawami. Jeśli danie przygotowujesz dla dzieci możesz użyć minimalą ilość przypraw. Wymieszaj a następnie dodaj pokrojoną żółta paprykę. Smaż, aż mięso będzie gotowe i zalej wszystko bulionem.

3. Duś całość około 20 minut. Następnie dodaj pół puszki mleczka kokosowego. Mleczko przełóż do miski, dodaj 2 łyżeczki cytryny i odrobinę wody. Wymieszaj wszystko i wlej do bulionu z mięsem.

Sos zagotuj i zdecyduj wg. preferencji czy jest odpowiedni, czy wolisz gęstszy. Można zagęścić sos 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej wymieszaną z odrobiną wody. Sos będzie miał fajną konsystencję jeśli dodasz 3-4 łyżki wody pozostałej po ugotowaniu ryżu.

Słońca na talerzu życzę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.